nezadáno
ne

Prodej rodinného domu, 210 m2

Horní, Dobřejovice, okres Praha-východ

19 900 000 Kč

celkem, včetně provize, včetně DPH, včetně právního servisu včetně všech služeb i provize

Občas se na realitním trhu objeví poklad. Teď se jeden objevil v Dobřejovicích u Prahy - rodinný dům v hřejivém venkovském stylu s další víceúčelovou stavbou na pozemku, aktuálně využívanou jako fotoateliér.

Dobřejovice sousedí s Jesenicí a Průhonicemi a do Prahy je to 10 minut autem. Dobřejovice nejsou žádné satelitní městečko, ale obec s dlouhou historií sahající až na začátek 14. století. Starší zástavba se potkává s novými domy v esteticky propojeném sousedství. A sousedství není v Dobřejovicích jen prázdný pojem - funguje tu několik občanských spolků, které pořádají kulturní, sportovní a společenské akce.

Prodávaný rodinný dům byl dokončen v roce 2004, vždycky v něm bylo živo a stále je o něj dobře pečováno. Stojí v jihovýchodní části obce v ulici Horní, kde už je dokončená nejbližší zástavba. Už je jasné, že na sousedních pozemcích se bude nově stavět maximálně psí bouda. Dům je dispozičně řešený jako 5+kk. Druhá stavba je ateliérem s otevřenou dispozicí sousedící s garáží, vedle níž je kryté stání pro další vůz.

Spodní patro domu je hlavní denní centrum všeho dění - jde o spojený otevřený prostor kuchyně, jídelny a obýváku. Obývák má částečně prosklené stěny, takže je v příjemném propojení se zahradou. Ve spodním patře je taky koupelna s toaletou a menší pracovna, kde stejně nebudete mít klid, pokud máte malé děti. Proto vznikla ještě jedna pracovna - zahradní domek, který po úpravách splňuje všechny parametry prvotřídní zašívárny. Jsou tu kamna, přívod vody, vestavěné odpočívací patro i psací stůl a pracovní ponk s nářadím.

Horní patro domu je členěné na jednotlivé pokoje - originální ložnice s netradičně řešeným spacím i úložným prostorem, dva zajímavě propojené dětské pokoje, které jsou i oddělitelné, pokud se vaše děti milují trochu míň, a taky je tu koupelna s toaletou a menší prádelnou. Ve spojovací chodbě jsou spouštěcí schody na půdu, kde je další úžasná zašívárna, tentokrát dětská, ale tu na fotkách nenajdete, na tu se musíte přijít podívat osobně.

Druhá budova kopíruje uliční hranu pozemku a zajišťuje tak hlavnímu domu naprosté soukromí uvnitř zahrady. Část stavby slouží jako vstupní brána s krytým širokým parkovacím prostorem, další část už je samotná budova, jejíž součástí je kromě ateliéru i skladovací prostor a garáž. Ateliér nabízí spoustu možností využití. Kdysi býval třeba jógovou tělocvičnou, ale je možné o něm do budoucna uvažovat i jako o dalším obytném prostoru. V ateliéru je i kuchyňka, finská sauna a toaleta se sprchnou je za rohem.

Zahrada je členěná do několika částí a každá část má svoji vlastní odpočívací náladu. V jedné části je ohniště, v další vířivka, ve spodní části rostou ovocné stromy a ze dvou stran domu jsou místa k venkovnímu posezení - jednou na terase u domu, jednou v zahradě pod stromem.

Věřím, že fotogalerie ve vás vzbudí touhu vidět tuhle parádu naživo. Ale rozhodně nevynechejte ani virtuální prohlídku - je opravdu povedená!
Budu čekat na vaše zavolání. Třída energetické náročnosti budovy: D - Méně úsporná dle vyhlášky č.264/2020 Sb.. Energetická náročnost budovy: 130 kWh/m2 za rok.

Celkem: 19 900 000 Kč
ID inzerátu: 7833237
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 328726
Stát: Česká republika
Kraj: Středočeský
Lokalita: Horní, Dobřejovice, okres Praha-východ
Kategorie: Rodinné domy
Podkategorie: nad 10 mil.
Stav nemovitosti: velmi dobrý
Užitná: 210 m2
typ: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 2
Umístění objektu: Samostatný
Plyn: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí