nezadáno
ne

Prodej rodinného domu, 418 m2

2 950 000 Kč

celkem, včetně provize, včetně DPH, včetně právního servisu

Představujeme Vám velmi zajímavou investiční a stavební příležitost. Tato nemovitost vyžaduje rekonstrukci, výsledkem však budou 4 byty (lze řešit jako údržbu objektu a dokončit při dobré stavební organizaci během několika měsíců) + 2 byty (půdní vestavba na stavební povolení). Nově se na rekonstrukci bytových domů vztahuje NZU (novazelenausporam.cz), kdy lze pro takový objekt při celkové rekonstrukci dosáhnout na dotaci přes 2 000 000 Kč. Rekonstrukci i vyřízení dotace pro Vás může zajistit místní projekční a stavební kancelář, vše je tedy bez starostí. Máte možnost dosáhnout na nákladovou cenu bytu 1,7 - 2 M. Byty k prodeji představují významné zhodnocení Vaší investice (aktuální prodejní cena 2,5 – 3 M/byt), nebo můžete jít cestou průběžného zhodnocení při pronájmu bytů.

Vítejte v České Metuji – Vlásenka, kde byla vystavěna původní národní škola (druhá polovina 19. století), čítající třídu, kabinet, tělocvičnu a byt učitele. V šedesátých letech 20. století byl objekt přestavěn na bytový dům o čtyřech bytových jednotkách s užitnou plochou 60, 77m2 /byt. Průčelí a podstatná část dispozice byla zachována, byly zbudovány příčky, vyřešena kanalizace, rozvody vody a elektřiny a vytápění. Parcela č. 271/1- dalších 420 m2 pozemku přilehající ze západu k objektu, je součástí nabídnuté kupní ceny. Na této parcele je totiž vjezd k objektu a nachází se zde i septik náležící k domu.

Svou polohou je objekt zasazen do krásné přírody a zástavby roubených a poloroubených chalup. Nachází se v CHKO Broumovsko, nedaleko Adršpašsko-Teplických skal. Dominantou v okolí je stolová hora Ostaš, pískovcové sloupy i další přírodní útvary v bezprostřední blízkosti obce.

Bytový dům je určen k celkové rekonstrukci, která však pro zkušeného stavebníka představuje ideální výzvu a prostor ke zhodnocení investic. Dům nemá žádné fatální poškození ve smyslu poškozeného zdiva nebo narušených střešních krovů. Stávající rozvody vody, odpadu, elektřiny a vytápění jsou dožilé, případně zcela chybějící. Dispozice bytů je možné přizpůsobit na současnou úroveň bydlení bez nutnosti rozsáhlých změn. Aktuální čtyři bytové jednotky lze zrekonstruovat okamžitě formou udržovacích prací. Půdní prostor vybízí ke zbudování dalších dvou bytů, případně ponechání půdních kójí k jednotlivým bytům.

Dům po rekonstrukci může nabídnout unikátní prosluněné byty s vysokým stropy a autentickým výrazem původní stavby. Výška oken jižního průčelí je 2 m a světlá výška místnosti je 3,2 m. Každý z bytů má možnost napojeni na stávající komíny (2 průduchy pro každý byt). Po dohodě s Obcí je možné pronajmout sousední pozemky (sousedící se stavbou ze severu a východu) jako zahrady pro obyvatele bytů. V občanské vybavenosti je místní kulturní dům s obecním úřadem, sálem a restaurací, místní knihovna, tenisové kurty, pošta, prodejna a mateřská školka. Dopravní dostupnost přímo od Dopravní dostupnost přímo od objektu je výborná –10 minut autem do Police nad Metují a 15 minut do Teplice nad Metují nebo Hronova.

Celkem: 2 950 000 Kč
ID inzerátu: 7822187
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Stát:
Kraj:
Lokalita:
Kategorie: Rodinné domy
Podkategorie: do 3 mil.
Energetický štítek: G
Stav nemovitosti: před rekonstrukcí
Užitná: 418 m2
Zastavěná: 214 m2
typ: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 2
Umístění objektu: Samostatný
Voda: ano
Elektřina: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí