nezadáno
ne

Prodej bytu 3+1, 85 m2

Jindřichov, okres Šumperk

920 000 Kč

celkem

Hledáte bydlení nebo třeba jen vhodnou základnu pro rekreaci v srdci Jeseníků? Nebojíte se rekonstrukce a vlastní výstavby (montáže)? Nepotřebujete kupovanou nemovitostí ručit na hypotéku či úvěr? Pak Vám mohu nabídnout byt 3+1 v přízemí (klasické, nikoliv zvýšené) cihlového domu v obci Jindřichov v srdci Jeseníků. Byt (o celkové ploše přes 85 m2) je ve vybydleném, opotřebovaném stavu vyžadujícím kompletní rekonstrukci - tu však můžete provést přesně podle Vašich představ a potřeb aniž byste byli nuceni likvidovat ještě upotřebitelné vybavení či zařízení. Dispozice je poněkud atypická a lze ji do značné míry upravit podle plánů budoucího vlastníka.

Bytem nelze ručit na úvěr či hypotéku - jedná se o podílové spoluvlastnictví a na případnou půjčku z banky či stavební spořitelny je třeba ručit jinou zástavou či zárukou (mohu poradit, jak na to).

Vytápění doposud zajišťoval kotel na tuhá paliva, což je vzhledem k lokalitě bohaté na možné získání levného paliva a vzhledem k umístění bytu v přízemí jistě výhodný způsob. Nicméně je zde možnost napojení na plyn, který je do domu zaveden, a vytápění řešit plynovým či dokonce kondenzačním kotlem. Možností je samozřejmě více, včetně vybudování krbu a využití různých dotací :-) Stejně tak je možné ponechat či nahradit stávající způsob ohřevu vody el. boilerem. Přívod vody i odpady již zajišťuje svými rozvody obec.

Při vstupu do bytu je komora/špajz s minisklípkem, který je mírně pod úrovní ostatní podlahy. Ty zde pokrývají parkety, dlažba a lino. Nad touto komorou (v úrovní 2. NP) je ještě půda o cca 10 m2. Před domem je pak zděná šopa, která doposud sloužila jako sklad paliva.

Na pozemcích okolo domu je možné vybudovat nejrůznější prvky - posezení, altán, atrakce pro děti, bazén apod. Nabízí se také vybudování dalšího vstupu z bytu přímo na tyto pozemky za domem - např. formou francouzských dveří, terasy apod. Všechna okna bytu jsou původní, dřevěná, ale zachovalá.

Na dalším, již samostatném pozemku (cca 350 m2) odděleného od ostatních místní cestou, je možné namísto nynější dřevěné boudy postavit či smontovat garáž a případné další skladovací drobné stavby. Tento pozemek je pak z druhé strany ohraničen potokem.

Dům stojí u hlavní silnice ve směru Hanušovice-Branná, nedaleko (cca 100 m) je heliport pro vrtulník záchranné služby. Zhruba 300 m podél silnice pak obchod s potravinami a zastávka autobusu, zhruba 1 km pak vlaková zastávka. Hlavním lákadlem jsou pak samozřejmě lyžařské areály v dosahu od cca 7 min. jízdy - nejbližší v téměř sousední Branné. Přes léto potom vedle čerstvého horského vzduchu láká sběr lesních plodů, zejména hříbků a borůvek ;-)

Proto, pokud Vás tato nabídka oslovila, neváhejte se ozvat a zeptat se na další podrobnosti a návrhy řešení této nabídky :-) Třída energetické náročnosti budovy: G - Mimořádně nehospodárná dle vyhlášky č.264/2020 Sb..

Celkem: 920 000 Kč
ID inzerátu: 7805435
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 0311
Stát: Česká republika
Kraj: Olomoucký
Lokalita: Jindřichov, okres Šumperk
Kategorie: Byty k prodeji
Podkategorie: 3+1
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Stav nemovitosti: před rekonstrukcí
Užitná plocha: 85 m2
Typ budovy: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 2
Podlaží: 1. podlaží

Kontakt na prodejce nemovitostí