nezadáno
ne

Prodej penzionu, 300 m2

Kosmákova, Jihlava, okres Jihlava

10 900 000 Kč

celkem

Přinášíme nevšední příležitost zrealizovat konečně svoje představy a sny. Je to dům v historickém centru Jihlavy, jak je zmíněno v předchozí větě, příležitost doslova pro fajnšmekry.
V jádru gotický jednopatrový řadový dům s atikovým polopatrem byl koncem 16. století renesančně přestavěn a pak znovu raně klasicistně roku 1804. Obdélná budova se zachovalými klenutými interiéry má střídmě pojaté klasicizující průčelí s bosovaným přízemím.
Do současného stavu se dům dostal rekonstrukcí po roce 2000, přičemž přízemí a sklepení si původní podobu zachovalo nejvíc.
Charakter domu je typický řadou výjimečných prvků. V přízemí směrem do ulice jsou dvě místnosti (10 m a 20 m) určené pro komerční účely kanceláře, drobná živnost. Dominantní využití domu je bydlení, které nabízí celkem 4 byty různých dispozic. Všechny byty jsou díky konstrukci domu řešeny jako mimoúrovňové, což podtrhuje jejich atraktivitu. Tři menší byty mají dispozici 2 + 1, dva jsou po rekonstrukci, třetí na svoji příležitost ještě čeká.
Největší byt v podkroví domu o dispozici 4 + kk má užitnou plochu 112 m přes celou zastavěnou plochu domu. Tento byt celý je velice reprezentativní prostor, vhodný pro všechny, kteří hledají výjimečné netradiční bydlení.
Dalším zcela ojedinělým prvkem je dvorek za domem, jež ohraničují původní rekonstruované hradby s baštou jako fortifikační součástí původního středověkého opevnění. Jeho velikost 220 m a typ ohraničení nabízí dostatek soukromí uprostřed centra města a zároveň dostatek prostoru pro různé aktivity sport, zahrádka nebo pouze posezení a grilování.
Na tomto omezeném prostoru inzerce nelze samozřejmě vystihnout všechny detaily této nemovitosti. Sejdeme se přímo na místě, kde probereme vše potřebné.

Celkem: 10 900 000 Kč
ID inzerátu: 7398254
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 13802
Stát: Česká republika
Kraj: Vysočina
Lokalita: Kosmákova, Jihlava, okres Jihlava
Kategorie: Komerční objekty
Podkategorie: Penziony
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Stav nemovitosti: dobrý
Plocha: 300 m2
Obytná plocha: 300 m2
Užitná plocha: 300 m2
Zastavěná plocha: 160 m2
Druh kontraktu: nevýhradní
Typ budovy: cihlový
Zařízení: zařízeno
Umístění objektu: Řadový
Typ domu: Přízemní
Dostupnost pozemku:

Kontakt na prodejce nemovitostí