nezadáno
ne

Prodej chalupy, 174 m2

Tvrdkov, Ruda, okres Bruntál

1 490 000 Kč

celkem, včetně provize, včetně DPH, včetně právního servisu Konečná cena včetně realitních služeb

Hledáte místo v klidném prostředí, obklopené zelení, s potůčkem a s možností výletů do okolí, Jednu takovouto chalupu můžete mít. Nachází se v klidné části obce Ruda, která patří pod Tvrdkov. Ruda je nejstarší obcí na Rýmařovsku datovaná od roku 1384 a má bohatou historii. Dříve hornická obec, kde se těžilo zlato, stříbro a železo je dnes klidná vesnička kde od kostela Panny Marie Sněžné dojdete po Křížové cestě na Křížový vrch (589 mnm). Tato křížová cesta, která je zakončena Kalvárií je od roku 2018 národní kulturní památkou.
Vraťme se ale k samotnému domu, spíše chalupě. Dům je datován z roku 1870. Významnou rekonstrukcí prošel v roce 1938 a dlouhou dobu sloužil jako hájovna. v 1. NP jsou aktuálně čtyři místnosti. Jak je využijete je jen na Vás. Po schodišti se dostanete do sklepa a po druhém schodišti pod střechu, kde jsou další dvě místnosti. Takže prostoru je tu dostatek.
Současný majitel si na dům nechal zpracovat projekt včetně statického posudku. Takže by Vás na domě nemělo nic překvapit. Tyto dokumenty Vám můžeme předat k nahlédnutí a kupec je samozřejmě obdrží v originále. Byly již provedeny některé páce. Konkrétně odstraněny omítky, podlahy a provedena vodorovná izolace zdiva. Také byly objednány a vyrobeny nová dřevěná okna, která jsou náhradou za stávající. Ty jsou také v ceně domu. Bohužel, do domu udeřil blesk a část střechy vyhořela. Naštěstí se tak stalo dříve, než byla udělána nová střecha. Bude ji tedy nutné také opravit.
Pokud Vás dům/chalupa zaujal/a, tak mi zavolejte, nebo napište. Rád Vám dům ukážu. Těším se na Vás. S pozdravem a přáním hezkého dne Václav Dohnal
PS.:
A protože k chalupaření patří grilování, tak pro nového vlastníka mám dárek, gril Weber s příslušenstvím :)

Celkem: 1 490 000 Kč
ID inzerátu: 7858450
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 10640
Stát: Česká republika
Kraj: Moravskoslezský
Lokalita: Tvrdkov, Ruda, okres Bruntál
Kategorie: Chaty a chalupy
Podkategorie: Chalupy
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Stav nemovitosti: před rekonstrukcí
Obytná: 174 m2
Užitná: 174 m2
Zastavěná: 125 m2
Pozemku: 253 m2
Druh kontraktu: výhradní
typ: smíšený
Počet nadzemních podlaží: 2
Zařízení: nezařízeno
Umístění objektu: Samostatný
Typ domu: Vícepatrový
Dostupnost pozemku:

Kontakt na prodejce nemovitostí