nezadáno
ne

Prodej výrobních prostorů, 8025 m2

Vražné, Hynčice, okres Nový Jičín

4 815 000 Kč

celkem , včetně právního a geodetického servisu a služeb RK

Nabízíme k prodeji objekt zemědělské usedlosti o zastavěné ploše a nádvořím 2764 m2 a přilehlými pozemky o výměře 5261 m2 v obci Hynčice (viz plocha vyznačená v grafické příloze fotografické prezentace této nabídky).

Obec je typická svou rozvolněnou zástavbou historických rolnických statků. Jeden z největších s č.p. 63 se ve 2. polovině 20. století stal součástí a základem pro areál jednotného zemědělského družstva se zaměřením na živočišnou výrobu. Usedlost přiléhá ke stávající tradiční zástavbě rodinných statků a dle platného územního plánu je v současnosti situována zčásti v rozvojově strategické lokalitě vymezené platným územním plánem ve funkční ploše UAr - "zemědělská výroba a skladování" a NZ - "sídelní zeleň veřejná" a je oddělena od areálu bývalého JZD místní obecní komunikací. Stavebně technický stav hlavního objektu historické vily je k demolici, stejně jako zbylá část původního statku. Areál je vhodný k budoucímu využití pro skladování, lehkou nerušící výrobu nebo zemědělskou výrobu. Na straně nemovitosti je veden i obecní páteřní vodovod.

Obec Vražné má díky napojení na dálnici D1 dostupnost do Olomouce a Ostravy okolo 30 minut. Lokalita je významná příznivými přírodními podmínkami regionu "Poodří" i svým kulturním významem. Malebnost krajiny dotvářejí rozlehlé louky, strouhy se starobylými mlýny, tůně a jezera ve starých ramenech řeky Odry. Charakteristickým a krajinářsky významným prvkem Poodří jsou rybníky.
Uvedená lokalita je tak ideálním místem pro hospodaření v zemědělství a chovatelství hospodářských zvířat, nebo rozvoje lehké výroby případně jiného komerčního využití. V bezprostřední blízkosti nabízené nemovitosti se nachází areál rodného statku Johanna Gregora Mendela, objevitele zákonů dědičnosti.

Vzhledem k poloze v Moravskoslezském kraji je možné na záměry v uvedené lokaci získat dotační tituly pro rozvoj. Záměry pro dotační tituly lze podle neoficiálních informací podávat od září roku 2019.

Další informace Vám sdělí makléř nabídky.

Celkem: 4 815 000 Kč
ID inzerátu: 7521375
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 160-N01809
Stát: Česká republika
Kraj: Moravskoslezský
Lokalita: Vražné, Hynčice, okres Nový Jičín
Kategorie: Komerční objekty
Podkategorie: Výrobní
Energetický štítek: G
Stav nemovitosti: před totální rekonstrukcí
Plocha: 8025 m2
Zastavěná plocha: 2764 m2
Plocha pozemku: 8025 m2
Typ budovy: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 2
Typ domu: Vícepatrový

Kontakt na prodejce nemovitostí