nezadáno
ne

Prodej venkovské chalupy v obci Svinky

Vlastiboř, Svinky, okres Tábor

1 700 000 Kč

celkem, včetně provize, včetně DPH, včetně právního servisu

Hledáte ke koupi chalupu v Jižních Čechách, nacházející se přímo v centru obce uprostřed krásné přírody? Pak mám přesně pro Vás tuto původní chalupu z roku 1831 ve stylu tzv. selského baroka v malebné obci Svinky, nacházející se mezi Soběslaví a Bechyní v okrese Tábor.

Dům poskytuje příjemné zákoutí v turisticky vyhledávané lokalitě. Pokud chcete zažít ničím nerušený klid, tohle je to pravé místo pro Vás. Ráj pro houbaře, turisty i cyklisty. Zároveň jej lze při vhodné rekonstrukci využívat jak celoročně, tak k rekreaci.

Chalupa se nachází na pozemku o výměře 185 m2, z čehož zastavěná plocha nemovitosti tvoří 121 m2. K domu patří i travnatý porost ve tvaru pravidelného obdélníku nacházející se před domem o ploše 64 m2 (cca 21x3 m, viz fotopříloha).

Většinu obytné části domu tvoří přízemí (jídelna, tři pokoje, chodba, koupelna a záchod). Další obytnou část tvoří podkroví, ve kterém byly z půdního prostoru vybudovány dva pokoje, které současným majitelům sloužily jako ložnice (zabírají cca ½ půdního prostoru). Do těchto podkrovních prostor lze vejít pomocí venkovního dřevěného schodiště z boku domu (schodiště je funkční, nicméně vyžadující rekonstrukci).

Dům je napojen na obecní vodovod, odpad je sveden do septiku (bez napojení na kanalizaci). Ohřev vody je řešen el. bojlerem (koupelna). Chalupa je v současné době bez vytápění, lze vybudovat dva krby či kamna (dům disponuje dvěma komíny). Nemovitost není podsklepená.

Střecha a krovy jsou v dobrém stavu. Podél celého domu proběhla izolace proti vlhnutí (izolační zásyp štěrkem).

Nemovitost je vedena jako nemovitá kulturní památka a nachází se na území vesnické památkové zóny Svinky. Při rekonstrukci bude třeba respektovat podmínky ochrany památky ze strany národního památkového ústavu.

Svinky jsou malá vesnice mezi Soběslaví a Bechyní v okrese Tábor. Vesnice správně spadá pod sousední Vlastiboř. V roce 2011 zde trvale žilo 67 obyvatel. Svinky spadají do oblasti Soběslavských Blat, pro kterou je typická architektura tzv. selského baroka.

Zaujala Vás tato nabídka? Pro více informací volejte makléřce.

Rádi a zdarma Vám vyřídíme financování na koupi této nemovitosti.

Těším se na Vás na prohlídce! Třída energetické náročnosti budovy: G - Mimořádně nehospodárná dle vyhlášky č.148/2007 Sb..

Celkem: 1 700 000 Kč
ID inzerátu: 7855290
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 339083
Stát: Česká republika
Kraj: Jihočeský
Lokalita: Vlastiboř, Svinky, okres Tábor
Kategorie: Pozemky, zahrady a historické stavby
Energetický štítek: G
Stav nemovitosti: dobrý
Užitná: 92 m2
Zastavěná: 121 m2
typ: smíšený
Voda: ano
Elektřina: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí