nezadáno
ne

Barokní sýpka s valbovou střechou v obci Choustník s pozemkem 2 337 m2

Choustník, okres Tábor

4 000 000 Kč

celkem, včetně provize, včetně DPH, včetně právního servisu Cena je včetně veškerého právního servisu, služeb RK.

Nabízíme k prodeji barokní sýpku obdélníkového půdorysu s opěráky a valbovou střechou. Budova byla postavena v první polovině 18. století. Zděné a dřevěné konstrukce, včetně dispozice, jsou zachovány téměř v původním stavu.

Výjimečná atmosféra otevřeného prostoru sýpky, společně s historickým vzhledem budovy doslova lákají k podrobnému průzkumu řemeslného zpracování a umu našich předků.

Stavba je situovaná na severovýchodním okraji obce Choustník, na mírně svažité parcele s menším rybníkem, vymezené místními komunikacemi. Jedná se o protáhle obdélnou jednopatrovou stavbu, podélnou osou orientovanou S-J, s nárožími zesílenými mohutnými odsazenými opěráky, krytou na severní straně valbovou a na jižní polovalbovou střechou s novou krytinou.

Vstup do objektu umožňuje pouze jeden vchod s prostou rovnou špaletou, vezděný do niky s rozevřenými špaletami a nízkým segmentovým záklenkem, uzavřený pravým, dovnitř otvíravým masivním svlakovým dveřním křídlem, z vnější strany pobitým pláty kovářsky zpracovaného plechu, přepásaným svislými a vodorovnými železnými pásy. Ve středu polí mezi pásy se částečně zachovaly ozdobné terčíky v podobě květu. Po celém obvodu jsou vodorovně oválná okna, šířky cca 90 cm a výšky cca 60 cm, s kolmými špaletami a vloženou provlékanou mříží. Nároží ztužují rozměrné zešikmené kamenné opěráky, jejichž horní plocha ve sklonu krovu je překryta protaženou střešní krytinou.

Součástí pozemku je i menší rybník, nádvoří před sýpkou a část příjezdové komunikace. Obecní komunikace je jak z horní, tak ze spodní části budovy a pozemku.

Objekt je napojen na elektrickou energii, voda, kanalizace i plyn jsou v obecní komunikaci před budovou.

Jedná se o památkově chráněnou budovu. Vyjádření k možnostem použití a případné přestavby od NPÚ máme k dispozici.

Více fotografií, dokumentaci, zákres sítí vám rád zašlu na požádání před prohlídkou. Třída energetické náročnosti budovy: G - Mimořádně nehospodárná dle vyhlášky č.264/2020 Sb..

Celkem: 4 000 000 Kč
ID inzerátu: 7838244
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 331104
Stát: Česká republika
Kraj: Jihočeský
Lokalita: Choustník, okres Tábor
Kategorie: Pozemky, zahrady a historické stavby
Energetický štítek: G
Stav nemovitosti: dobrý
Užitná: 780 m2
Zastavěná: 629 m2
typ: cihlový
Elektřina: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí