nezadáno
ne

Prodej rodinného domu, 200 m2

Jindřichov, okres Přerov

7 980 000 Kč

celkem , cena vč. právních služeb a provize RK

Nabízíme Vám jedinečnou historickou nemovitost se zastavěnou plochou a nádvořím o výměře 503 m² s rozsáhlými pozemky o celkové výměře 9 301 m² s nádherným umístěním na samotě na jižním konci obce Jindřichov okr. Přerov, která je obklopena pouze smíšeným lesem a loukami s protékající říčkou Luha, která je pravostranným přítokem řeky Odry. Nejstarší datování/zaznamenání Čočkova mlýnu je na mapách I. vojenského mapování (josefské) mezi roky 1764–68. Budova bývalého mlýnu měla v historii dvě kola na svrchní vodu a k mlýnu také v historii patřila pila. Za druhé světové války byl mlýn úředně uzavřen a znovu zprovozněn až 4.9.1945. Nemovitost v letech 1949 a 1950 již přestala sloužit svému účelu co by vodní mlýn a pila, ale neztratila svým umístěním až pohádkové kouzlo s naprostým klidem a pohlazením na duši a na srdci. Je zde nádherné trávit čas klidu a pohody. Možná právě pro Vás to bude ta pravá nemovitost a to pravé místo pro trvalý život nebo chalupaření s celoroční rekreací či úvaha využití nemovitosti na podnikání, dle Vašeho záměru.

K nemovitosti vede málo frekventovaná obecní silnice, ze které vede přehledný sjezd po vlastním pozemku přímo k mlýnu. Do nemovitosti se vstupuje průjezdem na hezké nádvoří s posezením, barem a odkud vedou jednotlivé vstupy z levé strany do prostorné garáže, skladu, rozsáhlých půdních prostor, vybavené dílny, koupelny, dřevárky se suchým WC a v neposlední řadě z pravé strany do obytné části budovy.

Trojpodlažní dům s dřevěným schodištěm má byt s možností rozsáhlého rozšíření a to až do 3 NP domu. Při vchodu do domu se nachází velká vstupní místnost, kde bylo dříve hlavní mechanizační zázemí (srdce mlýna). Ze vstupní místnosti vedou jednotlivé vstupy do 2. NP, malebné obývací místnosti s masivními kamny, chodby pokračující do špajsky a sklípku. Ve 2.NP se nachází mimo prostornou chodbu také 2 obytné pokoje s kamny a vstup do 3. NP, které je v současné době bez využití. Nemovitost je napojena na vlastní studnu a elektřinu a má vlastní žumpu umístěnou na nádvoří. Okna jsou dřevěná kastlová. Vytápění je zajištěné kamny, tedy pouze na tuhá paliva. Podlaha v 1. NP je pokryta dlažbou (mimo vstupní místnost, kde je dřevěná podlaha); ve 2. NP je na chodbě dřevěná podlaha a v obytných místnostech je lino. V okolí Čočkova mlýnu se rozprostírají pozemky, které jsou převážně využívány jako louky a částečně jako ovocný sad (zahrada). K mlýnu dříve vedl vodní tok, který protékal přes mlýnské kolo a podtékal pod domem ven směrem k potoku. Vodní koryto bylo zasypáno, ale v katastru nemovitostí jsou příslušné pozemky stále uvedeny jako vodní plocha. Mlýn je celkově v zachovalém stavu a současnými vlastníky udržován s částečnou opravou střechy a krytiny a napojený na zabezpečovací zařízení. Zajistíme Vám financování koupě této nemovitosti – bezplatná konzultace s našim finančním poradcem. Více fotografií na stránkách RE/MAX. Bližší informace získáte u makléře nabídky. Těšíme se na prohlídku s Vámi. Třída energetické náročnosti budovy: G - Mimořádně nehospodárná dle vyhlášky č.264/2020 Sb..

Celkem: 7 980 000 Kč
ID inzerátu: 7808091
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 315300
Stát: Česká republika
Kraj: Olomoucký
Lokalita: Jindřichov, okres Přerov
Kategorie: Rodinné domy
Podkategorie: do 10 mil.
Energetický štítek: G
Stav nemovitosti: dobrý
Užitná plocha: 200 m2
Zastavěná plocha: 503 m2
Typ budovy: smíšený
Počet nadzemních podlaží: 3
Typ vytápění: Lokální tuhá paliva
Umístění objektu: Řadový
Voda: ano
Zahrada: ano
Elektřina: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí