nezadáno
ne

Prodej chalupy, 144 m2

Lázně Libverda, okres Liberec

7 900 000 Kč

celkem

Exkluzivně nabízíme chalupu v malebné kotlině v podhůří severního úpatí Jizerských hor, v obci Lázně Libverda (Liberecký kraj). Autem z Prahy cesta trvá necelé dvě hodiny (cca 140 km) a z Liberce přibližně 40 minut (cca 35 km). Díky léčebným minerálním pramenům získaly lázně věhlas již na konci 14. Století, dnes se zde léčí onemocnění srdce, cév, pohybového aparátu atd. Velmi známou dominantou je výletní restaurace Obří sud, jak již z názvu vyplívá, ve tvaru obrovského sudu.
Lázně Libverda jsou turisty, chalupáři a chataři navštěvovány celoročně. Místo je protkáno množstvím cyklotras, cyklostezek, turistických stezek a v zimě běžkařských tratí. Za zmínku jistě stojí nedaleký lyžařský areál Swieradow Zdroj (středně náročné sjezdovky) na polské straně hor, cca 20 minut cesty autem a pro letní koupání velké Berzdorfské jezero (760 ha vodní plocha) již na německé straně, cca 35 minut jízdy autem K vycházkám, ale i k náročnějším horským túrám, lákají horské a skalní vyhlídky, vodopády, přehrada Souš, vyhaslá sopka Bukoveca, rozhledna na Smrku, nejvyšší hoře Jizerských hor, a mnoho dalších, pro milovníky hor, atraktivních míst.
Chalupa o celkové užitné ploše 143,8 m se nachází v horní části obce při tzv. lázeňské pěšince na mírně se svažujícím pozemku o celkové výměře 1564 m. Na pozemku je postaveno kryté stání pro jedno auto, kůlna o cca 30 m a dřevník 4 m. Na upravené zahradě, s množstvím vrostlých stromů a keřů (převážně ovocných), dominují dva ořešáky, které v letních měsících vrhají příjemný stín, pokud se zrovna nechcete slunit.
Chalupa je přízemní, nepodsklepená, kamenocihelná stavba s vybudovaným obytným podkrovím pod sedlovou střechou (kombinace hliníkové krytiny a železnobrodské /anglické břidlice), v posledních letech prošla rozsáhlou rekonstrukcí, zejména : obvodová a plošná (podlahy) izolace proti zemní vlhkosti, nové komplet rozvody, podlahy (podklady i povrchy), obklady, dlažby, v podkroví nové prkenné podlahy, int. dveře včetně zárubní z masivu, zateplení podkroví (komplet skladba) a SDK vestavba, posílení stropní konstrukce, podlahové topení (elektrické), nové komíny , nová kachlová kamna atd..
Dispozice:
1.NP obývací pokoj 33,6 m, pokoj 13.2 m, chodba 11,2 m, technická místnost 4,8 m , sklep 5,8 m a veranda 3,4 m
2. NP/podkroví 1.ložnice 36,4 m, 2. ložnice 23,8 m a chodba 11,6 m
Na chalupu směrem do zahrady navazuje terasa o cca 8 m.
K domu přivedena voda a el. proud (230V a 380V), odpad řešen septikem. Vytápění kombinace podlahového el. topení a krbových kamen na pevná paliva. Rozvod SAT TV.
Chalupa je v dobrém stavebně technickém stavu po rekonstrukci a navíc na opravdu krásném místě Jizerských hor, vhodném nejen pro rekreaci, ale i celoroční sportovní aktivity.
Vřele doporučuji !

Celkem: 7 900 000 Kč
ID inzerátu: 7790341
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 8083/2918
Stát: Česká republika
Kraj: Liberecký
Lokalita: Lázně Libverda, okres Liberec
Kategorie: Chaty a chalupy
Podkategorie: Chalupy
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Stav nemovitosti: dobrý
Plocha: 144 m2
Obytná plocha: 144 m2
Užitná plocha: 144 m2
Zastavěná plocha: 108 m2
Plocha pozemku: 1564 m2
Druh kontraktu: výhradní
Typ budovy: smíšený
Počet nadzemních podlaží: 2
Zařízení: částečně zařízeno
Typ vytápění: Lokální tuhá paliva
Umístění objektu: Samostatný
Typ domu: Vícepatrový
Dostupnost pozemku:
Terasa: ano
Sklep: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí