nezadáno
ne

dražby ubytovny, 1469 m2

Beethovenova, Chomutov, okres Chomutov

4 000 000 Kč

celkem , Vyvolávací cena dražby

Budova občanské vybavenosti č.p. 5689 je situována po pravé straně ulice Beethovenovy asi 1,5 km od středu města Chomutov.
Jedná se o bývalou „Ubytovnu KORD u nemocnice v Chomutově“ se 48 pokoji. Budova je napojena na stávající vodovodní řád procházející celým areálem. Splaškové a dešťové vody jsou též svedeny do veřejné kanalizace v areálu, přípojka elektro je provedena z kabelové trasy vedoucí podél objektu.
Nosná ocelová konstrukce systému KORD je ocelový skelet, tvořený uzavřenými sloupy, vodorovnou konstrukcí s plnostěnnými a příhradovými nosníky a obvodovým pláštěm na konzolách. Celý systém je zavětrován svisle diagonálními prvky. Okna jsou hliníková nebo dřevo hliníková, zasklená izolačním dvojsklem. Střecha je plochá, jednoplášťová s tepelnou izolací a fóliovou krytinou.
Příčky jsou zděné. V budově jsou v přízemí podlahy převážně z keramických dlažeb, v patře jsou pak buď keramické dlažby, či betonové podlahy opatřené nátěrem či povlaky PVC event. lepené koberce, vytápění je deskovými radiátory. Objekt není v současné době vytápěn. Je opatřen vnitřní počítačovou sítí, požárním vodovodem (s hydranty D25 s požární výzbrojí v ocelových skříňkách umístěných ve všech podlažích u schodiště) a zabezpečovacím systémem proti vniknutí nežádoucích osob. Objekt je napojen kabelem AYKY ze stávající zděné trafostanice z areálu nemocnice. Teplá voda je přiváděna z výměníkové stanice topným kanálem.
Jedná se o budovu využitelnou ke komerčním účelům. Původně sloužila jako ubytovna pro dělníky při výstavbě areálu nemocnice, po ukončení výstavby byly provedeny stavební úpravy a dispoziční změny uvnitř budovy a budova sloužila k administrativním účelům (kanceláře). Od roku 2002 byla budova užívána pro služby a administrativu mj. PČR a Statutární město Chomutov, částečně též pro skladování. V současné době budova není využívána.
Na dražený objekt bylo vydáno v 12/2018 stavební povolení na rekonstrukci – stavební úpravy administrativní budovy za účelem zřízení ubytovacího zařízení.
Příjezd k nemovitosti je po pozemku ve vlastnictví Ústeckého kraje. Poloha nemovitosti je dobrá, příjezd po zpevněné, dostatečně kapacitní komunikaci, situováno na okraji souvislé zástavby města s velmi dobrou infrastrukturou a v bezprostřední blízkosti hlavních komunikací a přechodu do Německa.

Celkem: 4 000 000 Kč
ID inzerátu: 7756567
Typ nabídky: dražba
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 1219-EDD/20
Stát: Česká republika
Kraj: Ústecký
Lokalita: Beethovenova, Chomutov, okres Chomutov
Kategorie: Komerční objekty
Podkategorie: Ubytování
Energetický štítek: G
Vlastnictví: sro
Stav nemovitosti: před rekonstrukcí
Užitná plocha: 1469 m2
Zastavěná plocha: 723 m2
Plocha pozemku: 736 m2
Druh kontraktu: výhradní
Typ budovy: skelet
Počet nadzemních podlaží: 3
Typ vytápění: Ústřední dálkové
Umístění objektu: Samostatný
Typ domu: Vícepatrový
Dostupnost pozemku: po pozemku ve vlastnictví Ústeckého kraje
Rok výstavby: 1982
Voda: ano
Kanalizace: ano
Elektřina: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí