nezadáno
ne

Prodej historického objektu, 922 m2

Nižbor, Žloukovice, okres Beroun

4 999 000 Kč

celkem , Cena k jednání

K bydlení a dalšímu využití je k dispozici 300 let dochovaná usedlost – statek ve Žloukovicích u Nižboru nedaleko Berouna.
Tento statek tvoří 922 m2 zastavěné plochy a vnitřního nádvoří, obklopeno zahradou 1337 m2. Ke statku náleží také kus lesa 3.943 m2. Celkově jsou k dispozici pozemky o výměře 6.202 m2.
Vlastní statek tvoří obytná část (cca 100 m2) dispozičně 3+1, k dalšímu využití prostorná půda. Na obytnou část bezprostředně navazující „konírna“ se samostatných vstupem o výměře cca 50 m2. Dominantou obou prostor, jsou otevřené krby, které zároveň hlavním zdrojem tepla. Vodu lze čerpat z vlastní dostatečně hluboké studny. V obytných částech je zavedena elektřina.
Samostatnými stavbami jsou 3 stodoly, všechny jsou zachovalé, ze zdravých trámů. Stavby jako celek pak tvoří uzavřené nádvoří se vstupem z příjezdové cesty.
Stavby jsou chráněnými památkovými stavbami vzhledem ke stáří, ale v tomto případě se jedná o výhodu dotačního programu na zachování a rekonstrukci stavby a to až do výše 80% z rozpočtu.
Statek se nachází v blízkosti řeky Berounky. Avšak se nejedná o zátopovou oblast.
Obec Žloukovice ke oblastí hodně rekreační a je obcí neprůjezdnou. Věřte, že přijedete do jiného světa, plného pohody, klidu, nádherné přírody a Vašeho domu, kterému můžete dát dokonalou atmosféru historického nádechu v novodobém obale.

Celkem: 4 999 000 Kč
ID inzerátu: 7235679
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Stát: Česká republika
Kraj: Středočeský
Lokalita: Nižbor, Žloukovice, okres Beroun
Kategorie: Pozemky, zahrady a historické stavby
Podkategorie: Historické objekty
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Obytná plocha: 922 m2
Zastavěná plocha: 922 m2
Plocha pozemku: 6202 m2
Typ budovy: cihlový
Zařízení: nezařízeno
Dostupnost pozemku: Příměstská doprava, Auto
Voda: ano
Kanalizace: ano
Telefon: ano
Elektřina: ano
Plyn: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí