nezadáno
ne

Prodej rodinného domu, 350 m2

Kojetín, Kojetín I-Město, okres Přerov

3 500 000 Kč

celkem , včetně služeb RK

Nabízíme k prodeji výjimečnou nemovitost v podobě vily z roku 1938 s prvky českého kubismu a funkcionalismu. Robustní stavba s rafinovaným dispozičním řešením a mnoha neobvyklými detaily je první realizací a odrazem kreativního ducha v té době mladého kojetínského architekta a stavitele Bohumíra Novotného. Dům byl ve své době a lokalitě mimořádný úrovní provedení i stavebními náklady. Lze z něj vnímat snahu začínajícího architekta a stavitele chopit se příležitosti ukázat svou kreativitu a kvality svým budoucím klientům. Dům slouží v nezměněné a autentické podobě ke svému účelu následně téměř 80 let! Jeho současný stav volá po citlivé renovaci zachovávající jeho výjimečného ducha. Hledáme osvíceného investora, který zachová genia a vdechne domu nový život do dalších let.

Dispozici domu v ose východ - západ tvoří dva dvoupodlažní mezonetové byty se společným technickým a hospodářským zázemím v suterénu, zahradou, půdou a střešní terasou. Půdní prostor vybízí rovněž k přebudování na zajímavý byt nebo ateliér. Objekt není pod památkovou ochranou. PENB není k dispozici, stavba je z roku 1938 bez zásahu do vnějšího pláště budovy.

Vila stojí ve stylovém prostředí prvorepublikového urbanismu kojetínského Náměstí Republiky v blízkosti památníku prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a místní sokolovny. Centrum je pěší chůzí dostupné do 10 minut, stejně jako poliklinika, základní a mateřská škola a gymnázium, sportovní hala a sportoviště rovněž. V prostoru náměstí jsou služby lékařské kliniky, kadeřnictví, prodejny drobného zboží. Rekreaci slouží park s množstvím zeleně. Výbornou dopravní dostupnost zajišťuje autobusové a vlakové nádraží v jižním čele náměstí. 9 km jižně od Kojetína je město Kroměříž, 13 km východně město Hulín, 16 km severovýchodně město Přerov, 19 km severozápadně město Prostějov a 39 km město Olomouc. Cesta vlakem do Přerova trvá okolo 20 minut, do Olomouce 45 minut. Cesta autobusem do Kroměříže zabere 25 minut, do Prostějova pak okolo 30 minut.

Celkem: 3 500 000 Kč
ID inzerátu: 7211506
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 160-N01640
Stát: Česká republika
Kraj: Olomoucký
Lokalita: Kojetín, Kojetín I-Město, okres Přerov
Kategorie: Rodinné domy
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Stav nemovitosti: před rekonstrukcí
Plocha: 350 m2
Užitná plocha: 350 m2
Zastavěná plocha: 199 m2
Plocha pozemku: 366 m2
Typ budovy: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 4
Umístění objektu: Řadový
Typ domu: Vícepatrový
Počet bytů: 2
Rok výstavby: 1938
Terasa: ano
Sklep: ano
Kanalizace: ano
Garáž: ano
Elektřina: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí