nezadáno
ne

Prodej rodinného domu, 500 m2

Vražné, Hynčice, okres Nový Jičín

8 045 000 Kč

celkem , včetně služeb RK

Nabízíme k prodeji objekt zemědělské usedlosti o zastavěné ploše a nádvořím 2764 m2 a přilehlými pozemky o výměře 10643 m2 v obci Hynčice. Obec je typická svou rozvolněnou zástavbou historických rolnických statků. Jeden z největších s č.p. 63 se ve 2. polovině 20. století stal součástí a základem pro areál jednotného zemědělského družstva se zaměřením na živočišnou výrobu. Usedlost přiléhá ke stávající tradiční zástavbě rodinných statků a dle platného územního plánu je v současnosti situována zčásti v rozvojově strategické lokalitě vymezené platným územním plánem ve funkční ploše UAr - "zemědělská výroba a skladování" a NZ - "sídelní zeleň veřejná" a je oddělena od areálu bývalého JZD místní obecní komunikací. Stavebně technický stav hlavního objektu historické vily je na pomezí rekonstrukce a demolice a v této chvíli je rozhodujícím faktorem čas. Zbylá část původního statku je určena spíše k demolici. Areál je vhodný k budoucímu využití pro chov hospodářských zvířat, například koní, s bydlením majitele, správce, případně zaměstnanců.

V bezprostřední blízkosti nabízené nemovitosti se nachází areál rodného statku Johanna Gregora Mendela, objevitele zákonů dědičnosti.

Obec Vražné má díky napojení na dálnice D1 dostupnost do Olomouce a Ostravy okolo 30 minut. Lokalita je významná příznivými přírodními podmínkami regionu "Poodří" i svým kulturním významem.Malebnost krajiny dotvářejí rozlehlé louky, strouhy se starobylými mlýny, tůně a jezera ve starých ramenech řeky Odry. Charakteristickým a krajinářsky významným prvkem Poodří jsou rybníky.
Uvedená lokalita je tak ideálním místem pro hospodaření v zemědělství a chovatelství hospodářských zvířat.

Je možné jednat rovněž o prodeji části areálu dle schématu, které je součástí fotografické prezentace této nabídky. Geodetické vytýčení jednotlivých částí a schválení geometrického plánu jsou součástí služeb realitní kanceláře.

Další informace Vám sdělí makléř nabídky.

Celkem: 8 045 000 Kč
ID inzerátu: 7204994
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 160-N01639
Stát: Česká republika
Kraj: Moravskoslezský
Lokalita: Vražné, Hynčice, okres Nový Jičín
Kategorie: Rodinné domy
Energetický štítek: G
Vlastnictví: osobní
Stav nemovitosti: před rekonstrukcí
Plocha: 500 m2
Užitná plocha: 500 m2
Zastavěná plocha: 2764 m2
Plocha pozemku: 13407 m2
Typ budovy: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 2
Umístění objektu: Samostatný
Typ domu: Vícepatrový

Kontakt na prodejce nemovitostí