nezadáno
ne

Prodej zemědělského objektu, 120 m2

Frenštát pod Radhoštěm, okres Nový Jičín

Financování
ODESLAT
V okolí najdete:
Vlak:Frenštát pod Radhoštěm (1209 m)
Bankomat:Česká spořitelna, a.s. - ATM (156 m)
Lékárna:Dr.Max Lékárna (248 m)
Restaurace:Valašská hospoda U Janíka (1031 m)
Knihovna:Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm (595 m)
Škola:Základní škola a Mateřská škola Frenštát pod Radhoštěm (294 m)
powered by Google

9 000 000 Kč

celkem , +daň z nabytí nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům + jedinečnou nemovitost v Moravskoslezských Beskydech, místo se silným géniem, dlouhou historii a architektonickým skvostem od Dušana Jurkoviče.
Jedná se o dvě stavby na větším svažitém pozemku s výhledem na okraji katastru Frenštát pod Radhoštěm. Pozemek je z části zalesněný. První stavbou stojící na pozemku je obytný dům, původně postaven jako přízemní ve funkcionalistickém stylu,následně rozšířen o podkrovní prostory s ateliérem.
Druhou stavbou je sušárna ovoce z roku 1899 od slavného architekta Dušana Jurkoviče, od něhož mají Beskydy například nedaleké Pustevny, s nimiž je historie vzniku sušárny také spojena. Stavba je Národní kulturní památkou.
Sušárna ovoce Dušana Jurkoviče
Unikátní stavba byla v roce 1899 vystavěna ve Frenštátě pod Radhoštěm pro JUDr. Edvarda Parmu, iniciátora stavby Jurkovičových turistických chat na Pustevnách a starostu města Frenštátu. Byla hlavní budovou velkého areálu, pro Dr. Parmu Jurkovičem navrženého a koncipovaného jako ovocný sad s altánkem a dalšími architektonickými doplňky (z nichž některé se stále nacházejí na pozemku), jehož úroda pak měla být v sušárně zpracovávána pro osobní potřeby majitele. Součástí stavby je i zbytek původního mobiliáře sušárny od Dušana Jurkoviče. Budova má přízemní podlaží zčásti zapuštěné do svahu a určené k zpracovávání ovoce, umístěny zde jsou kachlová kamna a další části původního vybavení, které je nutno rekonstruovat. Horní podlaží tvoří jedna velká místnost s novější pecí. Zachováno je zde několik původních lísek na sušení ovoce. Je zpracována podrobná historie stavby, známa je i původní barevnost. Stavba je momentálně neobytná, prohlášená za Národní kulturní památku.
Rodinný dům
Další generace dědiců rodiny Parmů si nechala vedle sušárny ovoce postavit přízemní letní dům ve stylu funkcionalismu. Ten byl na konci 60. let novými majiteli rozšířen o podkrovní prostory s ateliérem. V přízemí se nachází předsíň, toaleta, spíž, prostorná hala, kuchyňka, koupelna a dva obytné pokoje. Po dřevěném schodišti je přístup do patra s rozlehlým ateliérem, třemi malými podkrovními místnostmi a toaletou. Balkón poskytuje krásný výhled na okolní hory. Dům je částečně podsklepen. V současnosti není do domu zavedena voda, k dispozici je však vlastní studna na pozemku. V přízemí lze topit kachlovými kamny, dále pak elektrickými přímotopy. Část zahrady je pokrytá lesem a bujnou zelení. Pozemek je přístupný ze dvou stran autem, nyní se používá horní vjezd, kde je za domem i velké štěrkové parkoviště. Okolní Horečky se pomalu probouzí k životu a začínají svými projekty vycházet vstříc stálému turistickému ruchu. Zároveň však nemovitost dokáže poskytnout i ničím nerušený horský klid a mír. Financování nemovitostí zajišťujeme vlastním partnerem bez poplatku.

ID inzerátu: 6473577
Typ nabídky: prodej
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 100607
Stát: Česká republika
Kraj: Moravskoslezský
Lokalita: Frenštát pod Radhoštěm, okres Nový Jičín
Kategorie: Komerční objekty
Podkategorie: Rodinné domy, Zemědělství
Energetický štítek: G
Stav nemovitosti: dobrý
Plocha: 120 m2
Obytná plocha: 150 m2
Užitná plocha: 120 m2
Zastavěná plocha: 188 m2
Plocha pozemku: 11011 m2
Typ budovy: cihlový
Počet nadzemních podlaží: 2
Zařízení: zařízeno
Typ vytápění: Lokální elektrické
Typ domu: Vícepatrový
Kanalizace: ano
Elektřina: ano
Chytrý Honza - hypotéka

Kontakt na prodejce nemovitostí