nezadáno
ne

dražby rodinného domu, 70 m2

Jungmannova, Otrokovice, okres Zlín

Financování

1 380 000 Kč

celkem , Vyvolávací cena! Vydražitel hradí daň z nabytí.

Předmětem dražby je rodinný dům ul. Jungmannova č.p. 1861, který je severní polovinou tzv. finského domku, stavba patří do souboru obdobných staveb postavených v roce 1954 na okraji rozsáhlé rezidenční zástavby Baťových domků realizovaných v městské čtvrti Baťov po roce 1932. Součástí je kůlna v demoličním stavu. Celková plocha dražených parcel dosahuje výměry 311 m2. Jedná se o rodinný dům stavebně srostlý s domem sousedním – severní strana dvojdomu.
Objekt je dostupný pěšky po dlážděných chodnících, parkování je možné v omezené míře na okraji komunikace a na odstavných parkovištích v ulici Jungmannova, na pozemky nelze vjet motorovým vozidlem, není zde zbudováno ani stání pro auto, ani garáž.
Dům vyžaduje vynaložení investic a důkladné revize zařízení a vybavení.
Dům má betonové základy proložené kamenem, podzemní podlaží je rovněž betonové v kombinaci se zdivem – komínové těleso. Nadzemní část stavby je typicky pro tyto objekty montovaná z dílců na bázi dřevní hmoty, tl. obvodových stěn menší než 400 mm, strop nad 1. PP monolitický, železobetonový trámový, nad 1. NP montovaný z dílců stejného typu jako obvodové stěny. Vnější povrch stěn opatřen omítkou cementovou, severní štít opatřen pastelovým nátěrem, vnitřní omítky ve sklepě cementové, vnitřní omítky v nadzemní části stavby štukové, obklady v koupelně a na WC nadstandardní, v kuchyni jen částečné, původní. Schodiště vedoucí do sklepa je žebříkové, dřevěné stupnice vetknuté do schodnic, podstupnice chybí. Do podkroví vede výlez umístěný ve stropě koupelny. Sedlová střecha je pokrytá plechem, klempířské konstrukce žlaby a svody plech, parapety poplastované. Okna plastová, vyjma oken a vchodových dveří do verandy, dveře na vnitřní bázi dřeva plné i prosklené ve dřevěných zárubních, původní. Sklepní prostor je rozdělen dřevěnou přepážkou, dělící stěny v 1. NP stavby jsou montované ze stejných prvků jako obvodové stěny stavby. Nášlapy podlah v suterénu beton, v 1. NP desky pokryté zničeným PVC, DVD šablony, v koupelně a na WC dlažby.
Sociální zázemí sestává z koupelny vybavené vanou a umývadlem, v tomto prostoru je umístěn i plynový zásobník pro ohřev TUV, jehož funkčnost nebylo možno prověřit. WC splachovací, samostatné. Vybavení kuchyně je původní z roku 1954, dožitá kuchyňská linka obsahuje plynový sporák.
Objekt je napojen na veřejný vodovod, odvod splašků do kanalizace, dům je napojen na plyn. Systém vytápění je zde lokální, plynová podokenní topidla WAW jsou staršího typu, z části lze předpokládat, že nejsou funkční. Rozvody elektřiny 230/400V. Plynoměr, původně umístěný ve sklepě, demontován.
Dům obsahuje byt typu 2+1 s příslušenstvím, komorou, verandou a sklepními prostory.

ID inzerátu: 7027973
Typ nabídky: dražba
Stav nabídky: Aktivní
Číslo zakázky: 932-DD/18
Stát: Česká republika
Kraj: Zlínský
Lokalita: Jungmannova, Otrokovice, okres Zlín
Kategorie: Rodinné domy
Podkategorie: do 3 mil.
Energetický štítek: G
Vlastnictví: obecní
Stav nemovitosti: dobrý
Užitná plocha: 70 m2
Zastavěná plocha: 76 m2
Plocha pozemku: 311 m2
Druh kontraktu: výhradní
Typ budovy: jiný
Počet nadzemních podlaží: 1
Zařízení: nezařízeno
Umístění objektu: Rohový
Typ domu: Jednopatrový
Rok výstavby: 1954
Sklep: ano
Voda: ano
Kanalizace: ano
Zahrada: ano
Elektřina: ano
Plyn: ano

Kontakt na prodejce nemovitostí